Osiągnięcia

Produkcja biodegradowalnych smarów od ponad 15 lat

Jako pierwsi w Polsce i jako jedni z pierwszych w Europie rozpoczęliśmy produkcję biodegradowalnych smarów do infrastruktury kolejowej, w tym do rozjazdów kolejowych, nowoczesnych systemów hamulców torowych, obrzeży szyn i innych zastosowań.

Dokumenty potwierdzające:

Produkcja antykradzieżowych łączników szynowych

Produkowane przez nas łączniki szynowe są elementem obwodu sterowania ruchem kolejowym jak również elementem obwodu powrotnej sieci trakcyjnej, a zatem zapewniają bezpieczeństwo ruchu kolejowego, ponieważ ich właściwością jest przede wszystkim uniemożliwienie ich kradzieży. Zastąpiły one w wyżej wymienionych obwodach linki miedziane nagminnie ulegające kradzieżom.

Dokumenty potwierdzające:

Produkcja przyrządów do pomiaru sił nastawczych w napędach zwrotnicowych

Dzięki tym przyrządom można wykonywać i archiwizować pomiary prawidłowości działania wszystkich typów rozjazdów kolejowych.

Produkcja antykradzieżowych systemów diagnostyki i monitoringu sieci trakcyjnej

System ten dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki cyfrowej oraz zaawansowanemu oprogramowaniu dostarcza w standardzie nowoczesnych narzędzi diagnozujących stan sieci trakcyjnej takich jak:

  • pomiar napięcia trakcyjnego;
  • pomiar masy ciężarów naprężających;
  • pomiar kąta pochylenia dźwigni (orczyka);
  • pomiar kąta pochylenia ramienia urządzenia zabezpieczającego.

Monitoring diagnostyczny i antykradzieżowy sieci trakcyjnej ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu kolejowego, a zatem na bezpieczeństwo pasażerów i przewożonych towarów.

Dokumenty potwierdzające:

System kompensacji sieci trakcyjnej oraz redukcji drgań przewodu trakcyjnego PAMAR SKST

Nowym urządzeniem opracowanym przez firmę „PAMAR” jest system naprężający oraz kompensujący sieć trakcyjną. Ma on za zadanie zastąpić klasycznie stosowane obciążenia na zakończeniach odcinków sekcyjnych. Jednocześnie dzięki swojej modułowej budowie istnieje możliwość dobrania odpowiednich parametrów naprężających do wymaganych zadań. System ten jest obecnie w fazie testowej.

Dokumenty potwierdzające:

Przewiń do góry